TÜGİK Genel Sekreteri

TÜGİK Genel Sekreteri

Tanzer Polat YILMAZ

1978 yılında Diyarbakır’da doğdu.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Hemen ardından H.Ü İktisat Ana Bilim Dalında Ekonomi Yüksek Lisansı yaptı. “Ortadoğu Ekonomileri ve Su Sorunu” başlıklı yüksek lisans tezini kaleme aldı. Halen Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Ana Bilim Dalında Doktora çalışmalarını sürdürmektedir.  “Arap Baharı: Ortadoğu'da Sosyal Medya Destekli Toplumsal Hareketler - Tunus, Mısır ve Libya Örnekleri ve Türkiye’ye Etkileri” konulu doktora tezi üzerinde akademik çalışmalarına devam etmektedir. Yeni Medya - Sosyal Medya, Toplumsal Hareketler ve Ortadoğu’nun Siyasi ve Sosyolojik yapısı ana uzmanlık alanlarıdır.  

Profesyonel çalışma hayatına sivil çalışmalarla başlayan Tanzer Polat YILMAZ, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) bünyesinde başta Güneydoğu Anadolu Bölgesi olmak üzere Türkiye’nin genelinde yürütülen sosyal gençlik projelerinde yönetici olarak görev almıştır. Bu kapsamda değişik kentlerde oluşturulan Gençlik Merkezlerinde kuruculuk görevi üstlenmiştir. Bu merkezlerde çok çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlere katılma ve eğitimler alma olanağına kavuşan genç insanlar, ileriki yaşantılarında farklı sektörlerde önemli sorumluluklar almıştır.

Sivil toplum çalışmalarına ara vermeyen Tanzer Polat YILMAZ, ticari hayatına turizm sektörüyle başlangıç yapmıştır. Türkiye’nin çok önemli turizm tesislerinde Genel Müdür olarak görev almış, Turizm Bakanlığı’nda sektör temsilciliği unvanını kazanmıştır. Bu süre boyunca gerek yurt içi gerekse yurt dışında sektörel fuar ve etkinliklerde yer alarak bu alandaki bilgi ve becerisini arttırmış uzun bir süre yeni turizm yatırımlarında danışman olarak çalışmalarına devam etmiştir.

2005 yılında “Gıda Sanayi” alanına adıma atan YILMAZ, Türkiye’nin en büyük “Et ve Et Ürünleri Entegre Tesisi”’nin kurucularından biri olmuştur. Özellikle geleneksel bir Türk ürünü olan “Döner”’in, marka değerinin arttırılması, zincirleşmesi ve üretimde standardın yakalanması konusunda çok önemli çalışmalara imza atmıştır. “Türk Döner Akademisi”nin eğitimcileri arasındadır. Ülkenin en saygın restoran zincirlerinin döner üretimlerini gerçekleştirerek, bu ürünün hak ettiği modern üretim koşullarına kavuşturulması konusunda öncü rol üstlenmiştir. Ayrıca kurucularından biri olduğu “Ehli Döner” markasıyla, farklı lokasyonlarda şubeleşme çalışmalarına devam eden bir restoran zincirinin yönetim kurulu üyeliğini sürdürmektedir.

Güneydoğu Girişimci İş Adamları Derneği ( Güneydoğu GİAD ) Yönetim Kurulu Başkan’lığı görevini iki yıldır yürüten YILMAZ, aynı zamanda Güney ve Güneydoğu Genç İş Adamları Federasyonu (GİAF) Başkan Vekili ve Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Sekreteri'dir. Bu önemli sivil toplum kuruluşlarının çatısı altında çalışma arkadaşlarıyla birlikte farklı ekonomik ve sosyal projelere imza atan YILMAZ, değişik medya organlarında gerek sivil gerekse ticari unvanlarıyla sıklıkla yer almaktadır. Bir internet haber portalında ekonomik ve sosyal yazılar kaleme alan YILMAZ, uzmanlık konularında, üniversiteler ve kurumların organizasyonlarında konferanslar vermekte, etkinliklere katılım sağlamaktadır.

İki kız çocuğu babası olan YILMAZ, amatör olarak müzikle ilgilenmekte, İngilizce, İspanyolca ve Arapça bilmektedir.

© 2012 TUGİK | Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya