Soykırım Açıklamasına Tepki

Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu'ndan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'ın Soykırım Açıklamasına Tepki

Konu hakkında bir basın bülteni yayınlayan Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu Yönetim Kurulu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Tarihin hiçbir döneminde Türk hakimiyeti altında yaşıyan etnik unsurlara yönelik soykırım ya da kötü muamele içeren bir eylem söz konusu olmamıştır. Necip Türk milletinin egemenlik kurduğu tüm topraklarda hoşgörü ve huzur hüküm sürmüş, azınlık gruplara dini veya etnik kökeni nedeniyle asla zulmedilmemiştir.

1. Dünya Savaşının buhranlı günlerinde, Anadolu'nun emniyetini tehdit eden ayaklanmalara karşı alınan tedbirler kapsamında uygulanan tehcirin, siyasal saiklerle soykırım olarak nitelenmesi, tarihi gerçekler ve tertemiz geçmişimizin ışığında hükümsüzdür.

Bu bağlamda, tarih yorumlarının alanında uzman bilim insanlarına bırakılmasını önemle tavsiye ediyor, konuyu siyasal zemine taşımayı hedefleyen tüm mesnetsiz iddiaları en şiddetli şekilde telin ediyoruz."

© 2012 TUGİK | Türkiye Girişimci İş İnsanları Konfederasyonu. Her Hakkı Saklıdır.

Web Tasarım My Medya